Haber

Yılmaz Tunç duyurdu: Hakim ve savcı yardımcısı sınav ilanı yayınlandı

Yargıda yeni dönem başlıyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonuna kadar yapılacak sınavla Adalet Bakanlığı’na 1000 hakim ve yardımcı alımı yapılacağını duyurdu.

Bakan Tunç açıkladı

Hakim savcı yardımcısı sınavına ilişkin beklenen açıklama Yılmaz Tunç’tan geldi.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yargıda hakim ve savcı yardımcılarının görev süresini başlatarak adalet teşkilatını güçlendirdiklerini belirtti.

Sınav duyurusu yayınlandı

Tunç, 800’ü adli hakim ve savcı yardımcısı, 100’ü hukuk mesleğinden adli hakim ve savcı yardımcısı, 100’ü idari yargı yardımcısı hakim olmak üzere 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımına ilişkin ilanı yayınladıklarını duyurdu.

“Podyuma daha donanımlı ve daha güçlü çıkacaklar.”

ÖSYM tarafından 23-24 Aralık’ta yapılacak sınava girecek tüm adaylara, geleceğin hakim ve savcılarına başarılar dileyen Tunç, şunları söyledi:

Sınavı geçenler 2 yıl yerine 3 yıl (1 yıl Adalet Akademisi’nde staj ve ara sınav, 2 yıl tecrübeli hakim ve savcılarımızla not alarak usta-çırak ilişkisinde) 3 yıl süreyle hakim ve savcı yardımcısı olarak çalışacaklar. Hakimlik ve savcılık mesleğine kabul edilmeden önce adaylık sağlanacak ve kürsüye daha donanımlı hale getirilecek. ve güçlü çıkacaklar.

Başvurular 8-16 Kasım tarihleri ​​arasında yapılacak

Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan sınav duyurusuna ilişkin duyuruya göre adaylar başvurularını 8-16 Kasım tarihleri ​​arasında yapabilecekler.

altinovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu