Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Komançero Suç Örgütü Yöneticilerinin Yakalandığını Açıkladı

Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve ‘Comanchero’ adlı suç örgütünün yöneticileri olan Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki’nin İstanbul’da yakalandığı açıklandı.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Yerlikaya, Comanchero Uluslararası Silahlı Organize Suç Örgütü ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Bakan, soruşturma kapsamında 5 firari şüphelinin yakalandığını, Kafes Harekatı’nda yakalanan şüpheli sayısının 42’ye çıktığını belirtti.

Açıklamada, “Comanchero Organize Suç Örgütü’nün yönetim ekibinde yer alan Maximillian Rivkin; Nikolaj Ankov adına düzenlenen Bulgar Pasaportu ile Türk vatandaşlığına başvurduğu, Türk vatandaşı olduğu ve Cem Cansu adını aldığı belirlendi.

Bu kişi hakkında derhal Türk vatandaşlığından çıkarılma süreçleri başlatıldı. Interpol’ün kırmızı bülteniyle aranan Maximillian Rivkin’in Sırp asıllı İsveç vatandaşı olduğu da belirlendi.

Comanchero Organize Suç Örgütü’nün soruşturması kapsamında, firari şüphelilerden Necmi Saki’nin, Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı örgütün yöneticilerinden biri olduğu belirlendi.

Operasyonları başından itibaren büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla organize eden İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzü, Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğümüzü ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. “Allah ayağınıza taş değdirmesin” denildi.

Bakan Ali Yerlilikya’nın paylaşımı ?

seydisehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu