Yaşam

Arnavutköy’de derenin rengi maviye döndü

Bolluca Mahallesi’ndeki İsmet İnönü Caddesi üzerindeki dere yaklaşık üç aydır masmavi akıyor. Deredeki kirlilik, iplik dokuma fabrikalarının bulunduğu İsmet İnönü Caddesi bölgesinde yoğunlaşıyor.

Çevreyi rahatsız eden deredeki kirlilik nedeniyle mahalle sakinleri tedirginlik yaşıyor.

İBB ve İSKİ’den çözüm bekliyorlar

Bolluca Mahallesi sakini Ali Erol, eskiden bahçesini suladığı ve hayvanların su içtiği dereden mart ayından bu yana yaşanan kirlilik nedeniyle çevreye kötü kokuların yayıldığını söyledi.

1997 yılından beri burada yaşadığını ve daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını anlatan Erol, “B Marttan sonra oldu bu. Deredeki kurbağalar bile öldü. Bahçeyi suluyorduk. İçilirse derenin suyu içilirdi. O kadar temizdi. Şu anda bahçeyi sulamaya korkuyoruz. çok kötü kokuyor” kullandı.

Kirliliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İSKİ’ye bildirdiklerini ancak kimsenin gelmediğini belirten Erol, İBB ve İSKİ’den analiz beklediklerini söyledi.

Derenin yakınında oturan Merve Saraç, şunları söyledi: Sinek ve böceklerden asla vazgeçemeyiz. Pencerelerimizi açamıyoruz, evlerimizde kalamayız. Daha önce böyle değildi. 3-4 ay sonra daha çok kokmaya başladı. Özellikle akşam saatlerinde rüzgarın da etkisiyle evlere daha çok koku gelmeye başladı.”dedi.

cemisgezekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu